Inovace výuky v letním semestru 2023

1. 3. 2023 -

I v letním semestru akademického roku 2022/2023 probíhá inovace výuky díky našemu projektu.

V průběhu celého letního semestru akademického roku 2022/2023 probíhá inovace studijních studijních materiálů a předmětů Ekofyziologie lesních dřevin a Ekofyziologie dřevin pro obory Lesní inženýrství a Technická biologie dřevin na Mendelu.Studenti si během předmětů vyzkoušeli měření s různými přístroji monitorujícími ekofyziologický stav dřevin. Měřili například vodní potenciál listů, který slouží jako indikátor stresu suchem nebo například fotosyntézu. Teoretické přednášky studentům obohatily návštěvy externích přednášejících, kteří rozšířili portfolio celého předmětu, zejména v oblasti výživy stromů, fotosyntézy, klimatické změny nebo měření spektrální reflektance.

Na NMBU byl inovován předmět Diseases and Pests on Trees, v rámci kterého se studenti seznámili s projektem, výzkumnou plochou a všemi čidly a jejich funkcemi. Exkurzi na výzkumnou plochu podnikli i studenti v rámci úvodního kurzu předmětu Forest Management, kteří se kromě funkcí čidel věnovali i umístění pytlů na opad a následně hodnotili vliv probírky na množství opad a rychlost jeho rozložení.

Měření vodního potenciálu